Invertor FoxESS AIO-H3-6.0 cu interfață intuitivă și conectivitate avansată pentru monitorizare în timp real

AIO-H3-6.0 FoxESS

AIO-H3-6.0 FoxESS

Introducere

Produsul AIO-H3-6.0 FoxESS este un invertor fotovoltaic performant, ideal pentru instalații solare rezidențiale și comerciale. Conceput pentru a maximiza captarea și conversia energiei solare, acest model oferă o eficiență ridicată și o durabilitate extinsă.

Invertorul AIO-H3-6.0 FoxESS integrează tehnologii moderne care asigură optimizarea conversiei energiei și monitorizarea precisă a parametrilor de funcționare, facilitând astfel administrarea și întreținerea sistemelor fotovoltaice.

Descrierea setului și a componentelor

Având în vedere creșterea costurilor energetice și interesul sporit pentru sursele regenerabile, AIO-H3-6.0 FoxESS reprezintă o soluție eficientă pentru utilizatorii care doresc să-și optimizeze consumul energetic. Este potrivit pentru instalații rezidențiale și comerciale de dimensiuni medii.

Setul conține invertorul propriu-zis, manualul de utilizare, cablurile necesare conectării și accesoriile pentru montaj. Compatibilitatea cu o gamă largă de module fotovoltaice oferă flexibilitate în proiectarea sistemelor solare.

Descriere produs

AIO-H3-6.0 FoxESS este un invertor fotovoltaic cu o putere nominală de 6000W, proiectat să transforme energia solară captată în electricitate utilizabilă pentru locuințe sau afaceri. Tehnologia avansată asigură o eficiență maximă, ceea ce înseamnă că o mare parte din energia captată este convertită în electricitate.

Invertor FoxESS AIO-H3-6.0 cu interfață intuitivă și conectivitate avansată pentru monitorizare în timp real
Invertor cu interfață modernă, ideal pentru monitorizarea și controlul instalațiilor fotovoltaice.
Invertor hibrid robust, potrivit pentru sisteme fotovoltaice casnice și comerciale. Mai multe na stronie produktu.[/caption]
Invertorul AIO-H3-6.0 FoxESS, ideal pentru sisteme solare rezidențiale.

Dispozitivul dispune și de o interfață inteligentă care permite monitorizarea continuă a performanței sistemului, oferind utilizatorilor date precise pentru optimizarea consumului și producției de energie.

Avantaje tehnice

Invertorul este echipat cu multiple protecții integrate, inclusiv protecție la suprasarcină, scurtcircuit, supratensiune și temperatură excesivă, asigurând astfel funcționarea sigură a întregului sistem fotovoltaic. Designul compact și interfața intuitivă facilitează instalarea și utilizarea.

Fișă tehnică FoxESS AIO-H3-6.0 cu specificații detaliate pentru invertor hibrid fotovoltaic
Document tehnic cu parametrii și caracteristicile invertorului FoxESS AIO-H3-6.0. Mai multe na stronie produktu.
Panoul de control al invertorului AIO-H3-6.0 FoxESS permite monitorizarea în timp real.

Compatibilitatea cu diferite module fotovoltaice și capacitatea de a funcționa în diverse condiții de iluminare fac din AIO-H3-6.0 FoxESS o alegere flexibilă pentru orice tip de instalație solară.

Caracteristici cheie și specificații

  • Putere nominală: 6000W, potrivit pentru sisteme medii rezidențiale și comerciale.
  • Eficiență ridicată: Conversie optimă a energiei solare în electricitate cu un randament crescut.
  • Monitorizare avansată: Interfață digitală intuitivă ce permite urmărirea performanței în timp real și analiza datelor istorice.
  • Protecții integrate: Siguranță sporită datorită protecțiilor multiple împotriva suprasarcinii, scurtcircuitului și supratensiunii.
  • Design robust: Carcasă rezistentă la intemperii, ideală pentru instalare în exterior.
  • Conectivitate: Opțiuni Wi-Fi și Ethernet pentru monitorizare online și actualizări firmware.

Utilizare și practică

AIO-H3-6.0 FoxESS este ușor de instalat și configurat, fiind potrivit atât pentru montaj pe acoperișuri rezidențiale, cât și în spații comerciale sau industriale. Sistemul permite integrarea cu baterii pentru stocarea energiei și poate fi extins în funcție de nevoile utilizatorului.

Pagina a doua din fișa tehnică FoxESS AIO-H3-6.0 cu diagrame și instrucțiuni de instalare
Pagina cu diagrame și recomandări pentru instalarea invertorului FoxESS AIO-H3-6.0. Mai multe na stronie produktu.
Exemplu de utilizare a invertorului în sistem solar rezidențial.

Monitorizarea în timp real oferă utilizatorilor posibilitatea de a detecta rapid orice problemă și de a interveni prompt, sporind astfel eficiența și durabilitatea întregului sistem.

Avantajele achiziției de la un angrosist PV

Achiziționarea invertorului AIO-H3-6.0 FoxESS de la un angrosist specializat oferă beneficii importante, precum prețuri competitive, suport tehnic specializat și acces la servicii post-vânzare. De asemenea, angrosiștii pot oferi consultanță pentru dimensionarea corectă a sistemului și selecția componentelor.

Pagina a doua din fișa tehnică FoxESS AIO-H3-6.0 cu diagrame și instrucțiuni de instalare
Pagina cu diagrame și recomandări pentru instalarea invertorului FoxESS AIO-H3-6.0. Mai multe na stronie produktu.
Photo — AIO-H3-6.0 FoxESS

Verificați disponibilitatea invertorului AIO-H3-6.0 FoxESS și beneficiați de o sursă de energie eficientă și sigură, adaptată nevoilor dumneavoastră energetice.

Întrebări frecvente

Care este puterea nominală a invertorului AIO-H3-6.0 FoxESS?

Puterea nominală a invertorului este de 6000W, ceea ce îl face potrivit pentru sisteme fotovoltaice rezidențiale și comerciale de dimensiuni medii, oferind un echilibru optim între performanță și cost.

Este AIO-H3-6.0 FoxESS potrivit pentru monitorizare în timp real?

Da, invertorul dispune de o interfață digitală avansată care permite monitorizarea performanței sistemului în timp real. Aceasta ajută utilizatorul să urmărească producția și să gestioneze eficient consumul de energie.

Ce tipuri de protecții oferă acest invertor?

Invertorul AIO-H3-6.0 FoxESS include protecții împotriva suprasarcinii, scurtcircuitului, supratensiunii și temperaturilor ridicate, asigurând astfel o funcționare sigură și protejată a sistemului fotovoltaic.

Se poate integra cu sistemele de stocare a energiei?

Da, acest model este compatibil cu baterii pentru stocarea energiei, permițând utilizatorilor să își optimizeze consumul și să asigure o sursă de energie continuă, chiar și în perioadele fără soare.

Shopping Cart
Panouri Fotovoltaice | PVhurt
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.